HABERLER
Sand Profile İşçileriyle Eğitim

07.10.2012Sendikamızın yeni inşa edilen Sakarya Şube binası toplantı salonunda 7 Ekim 2012 Pazar günü Sand Profile işçileri için bir sendikal eğitim toplantısı düzenlendi.

Sendikamızda yeni örgütlenerek ilk dönem toplu iş sözleşmelerini bağıtlayan Sand Profile işyerinde çalışan üyelerimiz 7 Ekim Pazar günü Sakarya şube binasında bir araya geldi. Düzce Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu bulunan Sand Profile işyerinde çalışan işçilerin tamamı sendikamızın üyesi olmuş bulunuyor. Üyelerimizin çoğunluğunun katıldığı ve bütün gün boyunca devam eden toplantı saat 16:00 dolayında sona erdi.

Toplantıya sendikamızın Genel Sekreteri Alaaddin Sarı ile Sakarya Şubesi Başkanı Suat Güzel ve şube yöneticileri de katıldı. Toplantının açılışı Sakarya Şube Başkanı Suat Güzel tarafından yapıldıktan sonra Genel Sekreterimiz Alaaddin Sarı üyelerimize hitap etti.  Alaaddin Sarı konuşmasında örgütlü işçi olmanın anlamı ve sorumlulukları üzerinde durdu. Güncel gelişmelere ilişkin bilgi verdi. Sendikamızın son dönemde Genel Başkanımız Abdullah Karacan önderliğinde elde ettiği başarı ve gelişmelere değindi.

Genel Sekreterimiz Alaaddin Sarı’nın konuşmasından sonra, eğitim toplantısı sendikamızın tarihinden kesitlerin yer aldığı belgesel gösterimiyle başladı. Belgeselde yer alan sendikamızın kuruluşu, Rıza Kuas’ın hayatı, lastik işçilerinin direnişleri, Türkiye tarihinin dönüm noktaları ve sendikamızın son on yıllık süreç boyunca sağladığı gelişme ilgiyle ve coşkuyla izlendi.

Belgesel gösteriminden sonra sendikamızın Eğitim Daire Müdürü Üzeyir Ataman tarafından hazırlanan eğitim sunuşu gerçekleştirildi. Eğitimde birer saatlik üç bölüm halinde;

a) Dünyada Sendikal Hareketin Gelişmesi ve Toplumsal Değişme,

b) Türkiye’de Sendikal Hareket

c) İşyerinde Çalışma İlişkileri ve Güncel Durum

başlıklı konular tartışıldı.

Katılımcı ve sıcak bir ortam içinde gerçekleşen eğitim toplantısı Genel Sekreterimiz Alaaddin Sarı’nın kapanışta yaptığı teşekkür konuşmasıyla sona erdi.

 

 
 
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr