HABERLER
Brisa Aile Günü

29.10.2012Sendikamızın örgütlü bulunduğu Kocaeli’nde kurulu Brisa Bridgestone Sabancı Lastik San. A.Ş. işyerinde çalışan üyelerimizin aileleriyle birlikte katıldığı Brisa Aile Günü 29 Ekim 2012 günü sendikamızın Kocaeli Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

Kocaeli’de kurulu bulunan Brisa Bridgestone Sabancı Lastik San. A.Ş. çalışanları 29 Ekim 2012 günü ailelerle birlikte sendikamızın Kocaeli Sosyal Tesislerinde bir araya geldi. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına denk gelen bu aile gününde üyelerimiz eşleri ve çocuklarıyla neşeli bir bayram günü geçirdi. Yaklaşık 6 bin kişilik bir topluluğun katıldığı aile gününde üyelerimizin çocukları bir etkinlik gerçekleştirirken ayakta alkışlandı.

Aile gününde on üç çocuk oyun grubu kuruldu; çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi, çekilişler yapıldı.

Brisa aile gününe sendikamızın Genel Başkanı Abdullah Karacan ile Brisa yöneticileri Uğurtan Doğan ve Haluk Kürkçü’de katıldı. Etkinlikle ilgili olarak Genel Başkanımız Abdullah Karacan Brisa’da çalışan üyelerimizin sağlıklı ve güzel bir ortamda aileleriyle bir araya geldiklerini belirterek “Böyle etkinliklerle bizim için büyük önem taşıyan birlik ve dayanışmamızı güçlendiriyor ve gerçek anlamda yaşatıyoruz. Her gün üretim yerlerinde birlikte çalışan üyelerimizin aileleri birbiriyle tanışıyor. İçinde bulunduğumuz koşullarda bu kaynaşmanın sağlanması büyük önem taşıyor.” dedi.

Etkinlikteki konuşmasında Genel Başkanımız Abdullah Karacan, “En çok sevilen Belediye Başkanlarından biri olduğuna inandığım Başkanımız Karaosmanoğlu aramızda, 6 bine yakın kişinin katılımıyla, bayram havasında geçirdiğimiz bugüne katılımından ve bu tesisin yapılmasına sunduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal tesislerimizde yapılan Brisa Aile Günü’ne Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’da katıldı. Geniş bir katılımın sağlandığı ve oldukça coşkulu geçtiği gözlenen etkinlikte Genel Başkanımız Karacan, Brisa’dan çalışanlar ve aileleri ile tek tek bayramlaştı. Aile Günü’ne katılan Belediye Başkanı Karaosmanoğlu konuşmasında, İzmit’te örnek bir tablonun yaşandığını vurgulayarak “Brisa ailesinin değerli emekçi ve yöneticilerini saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Bu güzel resmi çizen herkesi kutluyorum. Burayı Lastik-İş’e verirken hiç tereddüt etmedik. Bizi mahçup etmeyen, bu güzel tesisi kazandıran sendika yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bu tabloyu oluşturan Brisa yönetimini, çalışanlarını, sendika yöneticilerini gönülden tebrik ediyorum” diye konuştu.

Bu konuya ilişkin basında çıkan haberleri aşağıda bulabilirsiniz.

Demokrat Kocaeli Gazetesinde 30 Ekim 2012 tarihinde çıkan haberler aşağıdadır.

 
 
 
 
Kocaeli Gazetesi/01.11.2012
 
Özgür Koaceli/31.10.2012
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr