HABERLER
Lastik-İş'te Rıza Kuas Anması

31.10.2012Onursal Genel Başkanımız Rıza Kuas'ı mezarı başında 31. yıldönümünde andık. Özgür Kocaeli gazetesinde anma törenimiz ile ilgili 31 Ekim 2012 tarihinde yayınlanan haberi aşağıda bulabilirsiniz.

Lastik-İş’te Rıza Kuas Anması

Özgür Kocaeli Gazetesi/31.10.2012

Lastik-İş Sendikası’nın Onursal Genel Başkanı, DİSK’in kurucularından Rıza Kuas, ölümünün 31 nci yıldönümünde anıldı. Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan da, Rıza Kuas’ın ölüm yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı, “Her ölüm yıldönümünde kendisini saygıyla anıyor olmamız, onun aramızda yaşadığının en büyük kanıtıdır” dedi.

Karacan, yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“- Sendikamız Lastik-İş, Rıza Kuas’ın önderliğinde oluşturduğu geleneklerini bugüne kadar sürdürmüştür. Bu gelenekler, 63 yıllık mücadele tarihinde bir yandan sermayenin yoğun saldırılarına, öbür yandan askeri darbelerin yasak ve baskılarına karşı direnme gücünü oluşturdu” dedi. Karacan, içinde Rıza Kuas’ın adının verildiği çağdaş bir genel merkez binasına sahip olduğunu, Kocaeli’de de tüm üyelerin özlemi olan Lastik-İş Sosyal Tesisleri’ni faaliyete geçirdiğini hatırlattı.

Türkiye ve dünyadaki gelişmelerle ilgili de görüşlerini aktaran Lastik-İş Genel Başkanı Abdullah Karacan, “Bölgemizde ve Ortadoğu’da tırmanan gelişmeler de ulusal bağımsızlığımızın korunabilmesi için mücadele etmeyi zorunlu duruma getirmiştir” diye konuştu. Karacan, açıklamasında şunları dile getirdi:

“-Sendikamız Lastik-İş, demokratik ve barış içinde bir Türkiye yaratma mücadelesinde en aktif şekilde yerini almaktadır. Özgürlük, demokrasi, sosyal devlet, toplumsal refah ve barış bir arada talep edilerek gerçekleştirilmelidir. Ancak, bunu başarabilirsek Rıza Kuas’lara layık olabiliriz”

     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr