HABERLER
Rıza Kuas’ı Ölümünün 31. Yıldönümünde Mezarı Başında Andık

31.10.2012Konfederasyonumuz DİSK’in kurucularından sendikamızın Onursal Genel Başkanı Rıza Kuas’ı Edirnekapı Şehitliğindeki mezarı başında ölümünün 31. yılında andık. Rıza Kuas’ın kabri başındaki tören 31 Ekim 2012 günü saat 11:30’da gerçekleştirildi.

Rıza Kuas sendikamız Lastik-İş’e ve Kimya, Petrol, Lastik işkolundaki işçilere onlarca yıl önderlik etti. İşçi sınıfının ancak mücadele ederek onurunu koruyacağını ve haklarını kazanabileceğini öğretti. “Üstünü Aratma” kampanyasını yürüterek işçilerin kişilikli bireyler olarak toplum içinde yer almasını sağladı. Mücadelesini ekonomik, sosyal, siyasal alanların tümünde kararlılıkla sürdürdü.

Sendikamız Rıza Kuas’tan aldığı mirası geliştirerek kendisini geleceğe hazırlıyor. Rıza Kuas’ın söyledikleri ve yaptıkları günümüzde sendikal mücadelemize ışık tutuyor. Sendikamızı her açıdan daha güçlü bir işçi örgütü yapabilmek için Rıza Kuas’ı örnek alıyoruz. Sendikal politikaları Rıza Kuas’ın bize aktardığı değerlerle oluşturuyoruz. Güçlü bir sendikal yapı yaratmak için alt yapı çalışmalarını hızla tamamlıyoruz.

Her yıl olduğu gibi bu yılda Rıza Kuas’ın mezarı başında bir anma töreni düzenledik. Sendikamızın Genel Merkez ve Şube yöneticileriyle temsilcilerinin katıldığı törende DİSK’e bağlı sendikaların yönetici ve temsilcileri de yer aldılar. Törende sendikamızın genel sekreteri Alaaddin Sarı bir konuşmaya yaparak Rıza Kuas’ın yaşamını ve değerlerini anlattı. Alaaddin Sarı konuşmasında sendikamızın Rıza Kuas’ın yolunda kararlılıkla yürüdüğünü vurguladı. Gerek sendikal politikalar gerekse maddi alt yapı yönünden Lastik-İş Sendikası’nda gerçekleşen aşamaları belirtti.

31 Ekim’de yapılan törende ayrıca Rıza Kuas’ın kardeşi ve sendikamızın eski yöneticilerinden Niyazi Kuas’ta bir konuşma yaparak anma törenine katılanlara teşekkür etti ve Rıza Kuas’la ilgili anılarını anlattı.

Tören Rıza Kuas’ın kabrine karanfillerin bırakılmasıyla sona erdi.

 
 
 
Bu konuya ilişkin basında çıkan haberi aşağıda bulabilirsiniz.
Özgür Kocaeli/31.10.2012
 
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr