HABERLER
Sakarya Şubemizin 8. Olağan Genel Kurulu Toplandı

06.01.2013Sakarya Şubemizin 8. Olağan Genel Kurulu 6 Ocak 2012 tarihinde toplandı. Sakarya’da Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurula delegeler yanında üyelerimizin de yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Sendikamızın tarihini anlatan belgeselin izlenmesiyle başlayan Genel Kurulda bir konuşma yapan Genel Başkanımız Abdullah Karacan, Lastik-İş’in bugünkü geldiği noktaya dikkat çekerek, “Bildiğiniz gibi sendikamız 2000’li yılların başında maddi ve manevi açıdan büyük sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. O gün, sendikamızın kayyuma devredilmesi konuşuluyordu. Örgütsel birlik ve bütünlük yok olmuştu. Geçtiğimiz on yılı aşkın süre içinde sendikamızı kendi ayakları üzerinde duran bir örgüt haline getirdik. Bu çerçevede; 2002 yılında Kocaeli Şube binasını, 2004 yılında sendikamızın İstanbul’daki Genel Merkez binasını, 2007 yılında sizin bölgenizdeki Gebze Şube binasını, 2008 yılında İstanbul ve İzmir şube binalarını, 2009 yılında Çerkezköy Bölge Temsilciliği binasını, 2011 yılında 19 Mayıs’ta açılışını yaptığımız Kocaeli Sosyal Tesislerini, 2012 yılında Adapazarı Şube binasını, sendikamıza kazandırdık.” dedi.

Ayrıca Genel Başkanımız Abdullah Karacan konuşmasında, 6356 sayılı yeni çıkarılan Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi kanununa değinerek, “Ne yazık ki 6356 sayılı yeni “Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu”, toplu sözleşme ve grev haklarımızı 12 Eylül düzeninde olduğu gibi sınırlamış bulunuyor. Sendika üyeliği ve toplu sözleşme hakkı üzerinde var olan yasaklamalar devam ediyor. Grev yasak ve ertelemeleri konusundaki hükümler de eskiden olduğu gibi varlığını sürdürüyor. Bütün bu gelişmeler aslında 12 Eylül 1980’le başlayan ve sendikaları toplum hayatından silmeyi amaçlayan sürecin bir devamıdır.” dedi. Gündemde yer alan konuların görüşülmesiyle devam eden genel kurulda yapılan seçimler sonucunda şube organları aşağıdaki şekilde oluştu.

SAKARYA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

SUAT GÜZEL             BAŞKAN
MUSTAFA SİPAHİ      İDARİ SEKRETER
İSMAİL YAĞLAR        MALİ SEKRETER
HÜSEYİN ŞAHİN        ÜYE
ERSOY ALTINSOY     ÜYE

ŞUBE DENETLEME KURULU

MÜJDAT BURLA
AHMET DOĞDU
İRFAN BERBER

ŞUBE DİSİPLİN KURULU

FAHRETTİN KÜÇÜKUYSAL
CENK FİKRET ÖNENOĞLU
LÜTFÜ TIRANCI

 

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
     
Site içi arama:

Lastik-İş'ten HaberlerAdres: Küçük Çamlıca Mah. Üçpınarlar Cad. No:83 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr