HABERLER
Bir Günde 6 İş Cinayeti

19.04.2014Türkiye’nin farklı şehirlerinde altı inşaat işçisi bir günde hayatını kaybetti. 19 Nisan’da meydana gelen olaylarda hayatını kaybeden işçilerin ölümü büyük üzüntü yarattı.

İzmir: Demir İskele Çöktü

İzmir’in çiğli ilçesinde 7 katlı inşaatın dış cephe sıvasını yapmak için iskele kurup çalışmaya başlayan dört sıva ustasının üstünde durduğu tahta bir anda kırıldı. İki işçi iskelede tutunmayı başarırken Mithat Kocatepe(44) ile Metin Kaptan(38), metrelerce yüksekten düşerek hayatlarını kaybettiler.

Bolu:Rende Makinesinde Parçalanarak Öldü

Bolu’da meydana gelen olayda tavuk entegre tesisinin kesimhane bölümünde yeni bir rende cihazı kurmak için Ankara’da bulunan bir firmadan görevliler geldi. Elektrik tesisatının kapatılmasının ardından servis elemanı Cuma Cılır, kurulumu yapılan rende makinesinin içerisine ölçü almak için girdi. Bu sırada kesimhanedeki bölümde çalışma olduğundan habersiz olan işçilerden birinin şalteri açmasıyla rende makinesinin içinde olan Cuma Cılır parçalanarak can verdi.

Antalya: 15 Metreden Düştü

Antalya’nın Alanya ilçesinde otel inşaatında çalışan 30 yaşındaki Seyit Sazak, 6’ncı kattaki iskelede dengesini kaybederek yaklaşık 15 metre yükseklikten beton zemine düşerek yaşamını yitirdi.

Çanakkale:Başına Demir Çarptı

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde sondaj çalışmasında Bahattin Bilgiç’in(45) başına sondaj makinesinden demir parçası düşmesi sonucu Bilgiç ağır yaralanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Gaziantep:Dengesini kaybetti

Gaziantep’te yapımı süren 11 katlı bir inşaatın en üst katında dış cephe yalıtımında çalışan işçilerden İdris Kayna(25), aşağı düşerek hayatını kaybetti.

 

     
Site içi arama:

Türkiye'den HaberlerAdres: Bulgurlu Mah. Üçpınarlar Cad. Enver Sok. No:1 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr