HABERLER
Mecidiyeköy’de Asansör Faciası: 10 Ölü

07.09.2014Mecidiyeköy’de yapılamakta olan rezidans inşaatında işçileri taşıyan asansörün 32.kattan yere çakılması sonucu 10 işçi hayatını kaybetti. Olay 7 Eylül Pazar günü saat 00:30’da meydana geldi.

İddialara göre rezidans inşaatında çalışan yük ve insan asansörlerinden bir tanesi bakımsızlık ve devamlı ağır yük taşıma nedeniyle yıpranmış ve hatta 15 gün önce de buna benzer bir olay yaşanmış. Buna rağmen önlem alınmamış. Pazar gecesi 00:30’da o asansör içindeki işçiler ile zemine çakıldı.

Hemen olay yerine gelen İstanbul Valisi Mutlu, olayın hemen araştırılmaya başlandığını belirtti. Alınan haberlere göre ilk belirlemeler ile 8 kişi gözaltına alındı. Başbakan Davutoğlu, facianın kabinede görüşüleceğini belirtti. Daha sonra verilen bilgiye göre de gözaltına alınan 8 kişide serbest bırakıldı.

İnşaatı yapan firmanın sorumluları yaptıkları basın konferansında o asansörü kendilerinin de kullandıklarını belirtti ve kesinlikle bakımsızlık iddiaların da reddettiler. Ayrıca bunun sektörel bir kaza olduğunu söylediler.

Faciada hayatını kaybeden işçi kardeşlerimizin isimleri aşağıdadır;

Tahir Kara

Hıdır Ali Genç

İsmail Sarıtaş

Bilal Bal

Cengiz Tatoğlu

Murat Usta

Menderes Meşe

Vahdet Biçer

Ferdi Kara

Cengiz Bilgi

     
Site içi arama:

Türkiye'den HaberlerAdres: Bulgurlu Mah. Üçpınarlar Cad. Enver Sok. No:1 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr