HABERLER
Şırnak Beytüşşebap’ta 10 Mehmetçik Şehit Oldu

02.09.2012Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde 2 Eylül akşamı kalabalık bir terörist grubu aynı anda Kaymakamlık, polis lojmanları ve askeri birliğe saldırı düzenledi. Güvenlik güçleri anında karşılık verdi. 2 saat boyunca süren çatışmada 10 asker şehit oldu, 20’ye yakın terörist de öldürüldü.Beytüşşebap’taki PKK saldırısı önceki akşam saat 22.00 sıralarında başladı. Kalabalık PKK’lı grubu, Beytüşşebap Jandarma Taktik Alay Komutanlığı ile hemen ilçe yakınındaki Kato Dağı eteklerinde geçici olarak bulunan Bolu Komando Tugayı’na bağlı birliğin üs bölgelerine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Aynı anda, ilçe merkezine sızan bir grup PKK’lı da Kaymakamlık başta olmak üzere polis lojmanları ve diğer resmi kuruluşlara ateş açmaya başladı. Saldırıya askeri üs bölgelerindeki askerler ile ilçe merkezindeki güvenlik güçleri anında karşılık verdi.
Çatışma 2 saat sürdü

Asıl hedeflerinin Beştüşşebap Kaymakamlığı’nı ele geçirmek olduğu öne sürülen teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda ilçe savaş alanına döndü. Teröristlerin açtığı ateşle birçok ev ve işyerine roket ve kurşun isabet ederken, halk evlerine kapandı. Yaklaşık 2 saat süren çatışmada 10 asker şehit düştü, 4’ü ağır 8 güvenlik görevlisi de yaralandı. 20’ye yakın terörist de öldürüldü. Yaralılardan 3’ü ilçe merkezinde tedavi edilirken, 5’i Şırnak Asker Hastanesi’ne kaldırıldı.

Beytüşşebap'taki PKK saldırısında hayatını kaybeden askerleri kimlikleri ve memleketleri şöyle:
Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez VAN
Jandarma Er Serdar Küpeli ADIYAMAN
Uzman Çavuş Ahmet Kurt GAZİANTEP
Piyade Er Emrah Karataban EDİRNE
Er Süleyman Güleç BURSA
J.K. Çavuş Ramazan Emre Ala KONYA
Asteğmen Burak Erdi Uysal MUĞLA
Üsteğmen Sami Çiftçi ELAZIĞ
Piyade Er Uğur Sağdıç TOKAT
Piyade Er Osman Yıldız İSTANBUL

     
Site içi arama:

Türkiye'den HaberlerAdres: Bulgurlu Mah. Üçpınarlar Cad. Enver Sok. No:1 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr