HABERLER
İş Cinayetleri Durmadı: Kasım Ayında 82 İşçi Hayatını Kaybetti

03.12.2012İş cinayetleri her ay onlarca işçinin canını almaya, yüzlerce işçiyi sakat bırakmaya devam ediyor. İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi yaptığı açıklamayla göre geçtiğimiz ay en az 82 işçi iş kazalarında hayatını kaybetti.

İnşaat ve metal sektörünün ölümlü kazalarda başı çektiği raporda: İnşaat sektöründe 36, maden ve metal sektöründe 10’ar işçi; mevsimlik tarım, çimento-cam ve enerji sektöründe 2’şer işçi; gıda, deri, tersane, büro, sağlık, konaklama ve belediye sektörlerinde 1’er işçi yaşanan iş cinayetlerinde hayatını kaybetti.

Rapora göre, iş cinayetlerinin en fazla yaşandığı kent 13 iş cinayetiyle İstanbul. İş cinayetlerinin diğer kentlere dağılımı şöyle: Samsun’da 6; Trabzon’da 4; Bursa, İzmir, Kayseri, Konya, Manisa, Sivas ve Zonguldak’ta 3’er; Adana, Antalya, Artvin, Bolu, Çorum, Erzurum, Kahramanmaraş, Muğla, Niğde ve Tekirdağ’da 2’şer; Afyon, Ankara, Balıkesir, Edirne, Erzincan, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Kırşehir, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Muş, Rize, Sakarya, Şanlıurfa, Şırnak ve Yalova’da 1’er ölüm gerçekleşti.

     
Site içi arama:

Türkiye'den HaberlerAdres: Bulgurlu Mah. Üçpınarlar Cad. Enver Sok. No:1 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr