HABERLER
Libya Kaynıyor, Sıra Kaddafi'de mi?

17.02.2011 
Libya'da Muammer Kaddafi yönetiminin uzun iktidarına karşı çıkan protestocular sokağa döküldü. İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Libya'da güvenlik güçleri ile göstericiler arasında 4 gündür süren çatışmalarda en az 233 kişinin öldüğünü bildirdi. Yayılan şiddet olayları sonucu Bingazi'ye 550 kilometre uzaklıktaki Jalo ilçesinde 400 Türk işçi çalıştıkları inşaat şirketinde mahsur kaldı. Türk olan proje müdürlerinin de parasını alamayan Libyalı işçiler tarafında rehin alındığını belirten bir Türk işçi, durumlarının son derece kötü olduğunu ve yiyecek bulamadıklarını ifade etti.
Bunun yanı sıra Yemen'de hükümet karşıtı protesto gösterileri sekizinci gününe girerken, güneyindeki liman kenti Aden'de göstericiler belediye binasını ateşe verdi.Yemen'de düzenlenen gösterilerde 4 kişinin öldüğü açıklandı. Göstericiler 32 yıldır iktidarda olan Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in görevi bırakmasını istiyor. Yemenlilere, sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Twitter'dan tüm kentlerde "Öfke Cuması" olarak adlandırılan gösterilere katılmaları çağrılarının yapıldığı kaydedildi. Diğer ülkelerin ardından  Arap dünyasındaki değişim rüzgârı şimdi de Fas'a sıçradı. Binlerce protestocu siyasi reform ve kralın yetkilerinin kısıtlanması çağrısıyla sokaklara döküldü.
 
     
Site içi arama:

Dünya'dan HaberlerAdres: Bulgurlu Mah. Üçpınarlar Cad. Enver Sok. No:1 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr