HABERLER
Yunanistan Kemerde Bir Delik Daha Açacak

10.06.2011Yunan hükümeti IMF ve AB'nin kendisini borç krizinden kurtarmak için şart koştuğu mali önlemler ve özelleştirme planını onayladı. Kamu çalışanları ise planı protesto için sokaklarda.

Orta vadeli planın Temmuz'da parlamento gündemine gelmesi öngörülüyor. Yunan hükümetinin onayladığı özelleştirme paketi nedeniyle en büyük darbeyi kamu ulaşımı sektörü yiyecek.Sektörün birçok varlığının elden çıkarılacağını ve işsiz kalacaklarını savunan çalışanlar başkent Atina'da ulaşımı felç etti.Otobüs, metro ve tren seferleri durdu.Ulaşım sektörü çalışanlarına liman işçileri, postane ve banka çalışanlarının da katılması bekleniyor.

Özelleştirilmesi planlanan şirketlerin çalışanları ve emekliler de geniş katılımlı bir protesto yürüyüşü düzenledi.Sektör çalışanları 15 Haziran'da da genel greve gitmeyi hedefliyor.

Kamu çalışanları son iki haftadır Yunanistan parlamentosu önünde protesto gösterileri düzenliyor ve gece de meydanı terk etmeyerek çadırlarda kalıyorlar.

     
Site içi arama:

Dünya'dan HaberlerAdres: Bulgurlu Mah. Üçpınarlar Cad. Enver Sok. No:1 RIZA KUAS Genel Merkez Binası 34696 Üsküdar İSTANBUL
Tel: (0216) 339 04 00 (Pbx) Fax: (0216) 339 23 13
E-Posta: lastik-is@lastik-is.org.trHer Hakkı Saklıdır. Copyright www.lastik-is.org.tr